Hakkımızda

3568 Sayılı Meslek Yasamız hükümleri altında, kanunlara ve her türlü yasal mevzuata uygun olarak kurulduk. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanı ile yasaların izin verdiği iş ve işlemleri mesleki ücret tarifesine uyumlu olarak yapmaktayız.

Sözleşme ve Ücret Politikamız

Mesleki faaliyetimiz 3568 Sayılı Kanun ile yasal düzenleme altındır. Bu nedenle asla telefon veya diğer iletişim kanalları üzerinden iş anlaşması yapmıyoruz, sözleşme imzalamadan çalışmıyoruz ve mesleki ücret tarifemiz altında ücret teklif etmiyoruz.

Şirket Kuruluşu

Anonim ve Limited şirketlerin, ayrıca Dernek ve Vakıfların kuruluş işlemlerini yapıyoruz. Tahmini 3 gün süren bu süreç özellikli durumların olması veya bazı özel izinlere ihtiyaç duyulması durumunda uzayabilmektedir. Kuruluş işlemlerinden önce kurulacak şirketlerin yükümlülüklerini ve mali mevzuat karşısındaki durumu sizlere anlatıyor, yapmak istediğiniz iş ile uygunluğuna birlikte karar veriyoruz.

Şahıs İşletme Kuruluşu

Başta Esnaf olarak bilinen ve Küçük İşletme kapasitesine sahip işyerleri ile yaptığı iş gereği şahıs işletme kaydı gereken mükellefler için şahıs işletmelerini herhangi bir eksik olmaması veya özel yasal izinlere ihtiyaç duymaması durumunda tahmini 1 saat içinde kuruyoruz. Genellikle aynı gün içinde vergi levhalarını almış ve faaliyetlerine başlamış oluyorlar.

Home Ofis Kuruluşu

Pek çok nedenle işyeri ve dükkan açmadan evinizi adres göstererek mükellefiyet kaydı açtırmak isteyebilirsiniz. E-Ticaret yapanlar, Taksi ve Servis işletmeleri gibi farklı sektörlerde belli bir işyerine ihtiyaç duymayan kişiler, home ofis mükellefiyet kaydı açabilirler. Bu işletmelerin kuruluş işlemleri herhangi bir eksik olmaması veya özel yasal izinlere ihtiyaç duymaması durumunda tahmini 1 saat içinde kuruyoruz. Genellikle aynı gün içinde vergi levhalarını almış ve faaliyetlerine başlamış oluyorlar.

Youtuber, Fenomen

Mükellefiyet Kayıtları

Bu alanda henüz yeterince açıklayıcı mevzuat oluşmamış olup, hem mali idare hem de fenomen mükellefler yeterli bilgiye sahip değildirler. Ancak her geçen gün tanık olduğumuz uygulamalar ve vergi kanunlarının derinlemesine analizi ile fenomen mükelleflerin vergiye tam uyumunu sağlamakta, onları bilgilendirmekte ve yönlendirmekteyiz. Bilgi ve yönlendirmeden yoksun fenomen kişiler çok ağır bedeller ödemekte ve yüksek cezalar ile karşılaşmaktadırlar. Bu kişilerin kuruluş işlemleri herhangi bir eksik olmaması veya özel yasal izinlere ihtiyaç duymaması durumunda tahmini 1 saat içinde kuruyoruz. Genellikle aynı gün içinde vergi levhalarını almış ve faaliyetlerine başlamış oluyorlar.

Devlet Destekleri İçin İşletmelere Mali Danışmanlık

Başta KOSGEB olmak üzere tüm devlet desteklerine ait başvurular ücretsizdir. Başvurular şahıs veya tüzel kişilikler tarafından bizzat yetkili idari kuruma yapılır. Bu süreçte sıfırdan yatırım yapanların tüm işletme kuruluş sürecinde destek oluyoruz veya mevcut sözleşmeli mükelleflerimize yasal mevzuata uygun, idari kurumların ihtiyaç duydukları mali belgeleri sunuyoruz. Muhasebe ofisimiz teşvikleri almanızda asla bir etken değildir! Sadece ihtiyaç duyulan mali belgeleri yasalara uygun şekilde sunar ve sizlere sözleşmeli olarak mali danışmanlık yapar.

Denetim ve Analiz

İşletmelerin yasal mevzuata uygunluğunu denetliyoruz. Ayrıca özel amaçlı denetimler (Stok kontrolü, verimlilik kontrolü, maliyet kontrolü vb.) için işbirliği yapıyoruz. İşletmenin faaliyetlerini denetlemekle birlikte geleceğe yönelik doğru karlı ve doğru kararlar alınabilmesi için analiz ve yorumlama yapıyoruz. İşletmeler mevcut durumlarını net olarak gördüklerinde daha doğru yatırım ve faaliyet kararları almakta ve riskleri en aza indirmektedirler.

Belgelerimiz

Bilirkişilik

Eğitim

Mahkeme kararlarının kanuna uygun verilmesine yardımcı olmak üzere, deneyim sahibi olduğumuz konularda mahkemelere görüş bildiriyoruz.

Uzlaştırma

Eğitim

Mahkeme öncesi anlaşmazlıkların çözümüne yönelik tarafların karşılıklı bir değerde anlaşmasını ve davadan vazgeçmesine yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Konkordato

Eğitim

Mali yapıları bozulmuş, ticari faaliyetine devam edemeyecek şekilde borçlanmış işletmelerin ilişkili bulunduğu tarafların mağduriyetlerini önlemek ve işletmeyi bu durumdan kurtarmak için çalışmalar yapıyoruz.

Mali Danışmanlık

Smmm Ruhasatı

İşletmelere yatırım, tasfiye, bölünme, birleşme vb. özellikli durumlarda veya devlet desteleri almalarında ihtiyaç duyduğu mali danışmanlık hizmetini veriyoruz.

ANLAŞMA SÜRECİ

Tanışma

Sizi ve işletmenizi tanımaya çalışıyoruz.

Seçenekleri Belirliyoruz

İşletmenize uygun verilecek mali müşavirlik hizmetlerinin çerçevesini belirliyoruz.

Tahminleme

Vereceğimiz hizmetin nasıl uygulanacağına dair yol haritası çıkarıyoruz.

Ücret Belirleme

Vereceğimiz hizmet için talep ettiğimiz ücret tutarını belirliyoruz.

Sözleşme

Üzerinde anlaşılan hizmet çerçevesine uygun mesleki hizmet sözleşmesi imzalıyoruz.

Final

Sözleşmemize uygun olarak hizmet vermeye başlıyoruz.